Styl życia

Darmowa kolorowanka dla dzieci. Pobierz plik PDF!

Dzień dobry 🙂 Czy Wasze dzieci lubią kolorowanki? Specjalnie dla nich przygotowałam kolorowankę z króliczkiem do pobrania i wydrukowania, zupełnie za darmo. Znajdziecie ją w zakładce “Do pobrania” w górnym menu (lub klik tutaj, aby przejść do kolorowanki).

kolorowanka dla dzieci królik na łące
Kolorowanka królik na łące. Plik pdf jest dostępny w zakładce "Do pobrania".

Kolorowanki, tak jak inne zajęcia manualne, rozwijają motorykę małą dziecka. Żeby rozwijała się również kreatywność, spróbujcie zachęcić swoje dzieci do tego, aby dorysowały coś do obrazka. A jeśli wolą słowa od obrazów – by ułożyły opowiadanie, wierszyk, którego bohaterem będzie postać z kolorowanki. Czy królik na obrazku będzie nosić okulary i czapkę czarodzieja? A może spotka latające słonie, albo odkryje tajemnicę świecącej marchewki?

Gorąco zachęcam również do tego, by nie krytykować dziecka, gdy wybierze niestandardowe kolory, tylko pozwolić mu na zabawę i eksperymentowanie. Okej, w rzeczywistości trawa jest zielona a nie fioletowa, ale w sztuce wszystko jest możliwe, a w tym momencie Wasze dzieci są małymi artystami 😉

Na koniec podsunę jeszcze pomysł, żeby w miarę możliwości oprócz kredek skorzystać również z innych technik. Farby, brokat, skrawki tkanin, wełna, druciki, wydzieranki, wycinanie z gazet przedmiotów i postaci. Stworzenie kolażu daje jeszcze większą frajdę! Albo… można wyciąć królika z kartki i wkleić go sobie na większą kartkę, by dorysować swoje pomysły. A nawet stworzyć mu kartonową rakietę…

Właściwie to przyznam się Wam, że bardzo ucieszyło by mnie kreatywne wykorzystanie przez Was i Wasze dzieci tej kolorowanki. Jeśli chcecie podzielić się efektem twórczości swoich małych artystów, to śmiało możecie dodać zdjęcie w komentarzu, albo napisać do mnie maila na adres: kontakt@przytulamy.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *